Vánoční sbírka Příroda dětem z Klokánku vynesla 50 200 kč

Foto: archiv PřF
Pondělí 20. prosinec 2021, 18:45 – Text: Šárka Chovancová

Ve vánoční sbírce Příroda dětem z Klokánku, kterou na konci roku tradičně pořádá přírodovědecká fakulta pod záštitou děkana Martina Kubaly pro děti z olomouckého Klokánku, se podařilo vybrat 50 200 Kč. Fond ohrožených dětí za ně pořídí vánoční dárky dětem a pomůcky pro volnočasové aktivity.

„Letošní vánoční sbírka probíhala opět formou finančního daru našich zaměstnanců a studentů na transparenční účet olomouckého Klokánku. Nesmírně si vážím všech příspěvků, a to obzvláště v této nelehké době. Jsem velmi ráda, že jsme mohli jako tým přírodovědecké fakulty pomoci dětem a tetám prostřednictvím finančního daru prožít pěkné Vánoce, splnit dětská přání a sny,“ uvedla Martina Oulehlová z katedry botaniky, která se na organizaci sbírky podílí.

Děti také obdržely padesát volných vstupenek do Pevnosti poznání, unišeky v hodnotě 2000 Kč, sladkosti a plyšové hračky. Vánoční sbírka včetně darů byla předána v pátek 17. prosince osobně vedoucí olomouckého Klokánku Šárce Kupčákové. „Chtěla bych nejen svým jménem, ale i jménem Fondu ohrožených dětí poděkovat všem, kteří se do vánoční sbírky zapojili. Výtěžek použijeme na nákup dárků, čímž splníme přání našim dětem. Současně pořídíme pomůcky pro celoroční volnočasové aktivity. Přeji vám klidné prožití vánočních svátků a ať ve zdraví vstoupíte do příštího roku co nejlépe,“ popřála Šárka Kupčáková, vedoucí olomouckého Klokánku.

Klokánek je projekt Fondu ohrožených dětí, jehož cílem je nabídnout dětem přechodnou rodinnou péči na dobu, dokud se nemohou vrátit zpět do své rodiny, nebo dokud není situace vyřešená.