Zástupci fakultních škol byli informováni o novinkách v nabídce PřF

Foto: Šárka Chovancová
Úterý 18. říjen 2022, 14:12 – Text: Šárka Chovancová

Dobré vztahy jsou základem pro úspěšnou a dlouhodobou spolupráci. Proto se opět po roce setkali zástupci vedení fakultních škol a přírodovědecké fakulty. Účastníci setkání byli informováni například o novinkách v nabídce studijních programů a přihláškách ke studiu, o aktuálním dění v Pevnosti poznáni i botanické zahradě přírodovědecké fakulty.

„Podzimní setkání s řediteli a garanty fakultních škol na půdě přírodovědecké fakulty je důležitou součástí vzájemné spolupráce. Kromě nabídky nových aktivit pro středoškoláky a nových studijních programů zaměřených na zvyšování kvalifikace středoškolských pedagogů je to i obousměrná výměna informací, názorů a zkušeností, které pak obě strany mohou využít. Vysoká škola poskytuje vzdělání pedagogům základních a středních škol a ty naopak připravují své mladé studenty na studium na vysoké škole. Vzájemný a pravidelný osobní kontakt jak mezi naší fakultou a zástupci fakultních škol, tak i mezi fakultními školami navzájem je pro kvalitní spolupráci nenahraditelný,“ uvedl proděkan pro vnější vztahy Ota Blahoušek.

Hosté ze středních škol se seznámili také s novinkami na akademické půdě, byli informování o geoparku přírodovědecké fakulty, Pevnosti poznání a botanické zahradě. Připravena byla prezentace programů Newton, Badatel, Konference mladých přírodovědců i Fermiho úlohy. „Rovněž byly představeny nové fakultní školy, Nadace The Kellner Family Foundation, soutěž Hellathon a pedagogické praxe,“ doplnil proděkan pro vnější vztahy Ota Blahoušek.

Přírodovědecká fakulta má v současné době 51 fakultních škol. „Přínosem tohoto setkání jsou nové  obohacující informace, které mohu předat studentům a kolegům v práci. Dále jsem ráda za seznámení s novými kolegy a sdílení různých názorů. S přírodovědeckou fakultou spolupracujeme po celý rok. Pravidelně k nám jezdí studenti na praxi, účastníme se různých exkurzí, Fyzikálního kaleidoskopu i programu Newton,“ dodala Veronika Petřeková z Gymnázia Kojetín.