Den dětí s Přírodou přinesl radost a dobrou náladu

Foto: Šárka Chovancová
čtvrtek 30. květen 2019, 15:06 – Text: Šárka Chovancová

Radost a spokojenost vyzařovaly z očí dětí, které se v areálu přírodovědecké fakulty zúčastnily středeční akce Den dětí s Přírodou. Přes sedmdesát malých návštěvníků se nechalo strhnout atmosférou a s plnou vervou se zhostilo nejrůznějších soutěžních úkolů.

Děti zaměstnanců si za hlavní budovou fakulty mohly vyzkoušet střelbu na fotbalovou bránu, zatloukat hřebíky, házet na cíl, lovit rybičky nebo si musely poradit s obrázky zvířat. „Vojta s Aničkou se na Den dětí s Přírodou vždy těší, hlavně na soutěže. Jsem moc ráda, že se něco takového pořádá," uvedla Lenka Paličková.

Velký ohlas mělo i letos malování na obličej, skákací hrad či tvarování balónků. „Líbí se mi tady všechno, ale nejtěžší pro mě bylo trefit se do branky," přiznala Anna Krňávková, kterou na akci doprovodila maminka.

Děti, které splnily všechny zadané úkoly, dostaly za odměnu dárkové balíčky. „Moc se nám tady líbilo, akce je výborně zorganizována. Myslela jsem, že kluky nejvíce zaujme skákací hrad, ale zvítězilo zatloukání hřebíků," podotkla s úsměvem Jana Jemelková, která přivedla syny, pětiletého Tadeáše a dvouapůlletého Františka.

Fotografie dětí, které byly pořízeny v rámci soutěžního klání, budou umístěny na tablo ve foyer přírodovědecké fakulty.