Fakulta má „čtyřlístkové“ narozeninové přání

Nové narozeninové přání.
pondělí 2. říjen 2017, 15:45 – Text: Martina Šaradínová

Přírodovědecká fakulta má od nového akademického roku nové narozeninové přání.  Jeho autorkou je Hana Vrzalová z ekonomického oddělení. Zvítězila v soutěži, v níž se sešlo přes 20 návrhů od 14 soutěžících.

Hlavním motivem přání, které během akademického roku dostanou k narozeninám zaměstnanci, senioři fakulty nebo ředitelé fakultních škol, je čtyřlístek pro štěstí.

„Když jsem byla jednou na procházce se psem, našla jsem v trávě čtyřlístek. Právě v té době se vyhlašovala soutěž o narozeninové přání a mne napadlo, že by bylo pěkné čtyřlístek využít. Chtěla jsem takto symbolicky předat štěstí i ostatním. Současně mi šlo o to, aby přání bylo jednoduché. A je fajn, že je pro Přírodu z přírody,“ řekla Vrzalová.

Soutěž na narozeninové přání vypisuje fakulta už několik let. V minulosti se na nich objevila například kytice plná bakteriofágů, koktejl v kádince či motiv inspirovaný počítačovou hrou. Autory byli většinou studenti nebo zaměstnanci fakulty. Za odměnu získali finanční odměnu a poukaz na  pobyt v rekreačním fakultním zařízení v Karlově.