Katedra biochemie nabídne studentům nový předmět Molekulární základy včelařství

Foto: Jiří Danihlík
Pondělí 16. červenec 2018, 11:41 – Text: Šárka Chovancová

Katedra biochemie na přírodovědecké fakultě otevírá nový předmět nazvaný Molekulární základy včelařství. Výuka bude zahájena v zimním semestru. Studenti se naučí základy včelařství, seznámí se s biologií včel a včelstev, s genetikou i chorobami včel.

„Předmět je zaměřen univerzálně, aby získané znalosti byly využitelné pro všechny studenty. V úvodu se zaměříme na opylovatele, jejich význam pro krajinu či zemědělství. Dále rozebereme sociální život včel, anatomii včel, zdraví včelstev, včelí choroby, zpracování a využití včelích produktů. Předmět může být zajímavý jak pro studenty přírodovědných oborů, pro samotné včelaře, kteří na univerzitě jistě jsou, tak pro všechny, které tato problematika zajímá,″ uvedl Jiří Danihlík, který bude nový předmět vyučovat.

Molekulární základy včelařství (KBC/MZV) se budou přednášet v areálu v Holici jednou za čtrnáct dnů dvě hodiny. Předmět bude ukončen kolokviem a studenti po jeho absolvování získají 1 kredit, předmět má statut "C".