PosPos aneb Jak se baví Příroda

Fotogalerie: Ota Blahoušek
Úterý 21. červen 2022, 14:13

Konec semestru, který se nesl v uvolněné a přátelské atmosféře, oslavili zaměstnanci, doktorandi a bývalí zaměstnanci přírodovědecké fakulty na tradičním Posemestrálním posezení (PosPos). Na neformální společenské akci nechyběly grilované pochoutky, ovocný salát, koláčky či hudební vystoupení kolegů z fakulty.

Setkání zahájil proděkan pro vnější vztahy Ota Blahoušek, který přivítal všechny přítomné, zaměstnancům poděkoval za jejich celoroční práci a popřál jim hezkou a klidnou dovolenou.

Posemestrálního posezení se zúčastnila i Marie Chodorová z katedry algebry a geometrie. „Jsem ráda, že jsme se po dvou letech pandemie covid-19 mohli opět sejít a pobavit se s kamarády,“ uvedla. Návrat do starých dobrých kolejí přivítal také vedoucí katedry zoologie Milan Veselý. „Na PosPosu mám šanci vidět kolegy, které nepotkám během celého semestru. Je to velmi příjemné. Velkým bonusem je, že tady mohu vyřídit i spoustu pracovních záležitostí.“

Stejně jako v uplynulých letech nechybělo dobré jídlo a občerstvení. „Zorganizovat tuto akci bývá náročné, ale podle ohlasů se setkání vydařilo. Snědlo se více jak 120 kg grilovaného masa a cigára a dva tisíce koláčků,“ doplnila Věra Holišová ze Správy budov.

O hudební doprovod se postarali zaměstnanci z přírodovědecké fakulty ve složení Tomáš Opatrný, Ondřej Bábek, Josef Molnár, Roman Kubínek, Luděk Bartoněk, Jiří Kvita, Jan Švec a Emil Tkadlec. „Rád jsem si zahrál se všemi kolegy, je to příjemné zpestření celého semestru. Jsem rád, že máme na fakultě tolik nadšených hudebníků a že se na PosPosu sešlo tolik kolegů,“ řekl s úsměvem proděkan pro doktorské studium Ondřej Bábek.

Celou fotogalerii si můžete prohlédnout zde.