Přírodovědecká fakulta se zúčastnila oslav Academic school v Uherském Hradišti

Oslavy Academic school v Uherském Hradišti
Foto: František Horňák
čtvrtek 5. července 2018, 08:00 - Text: Šárka Chovancová

Čtvrtstoletí od svého založení oslavila Academic school, Mateřská škola a základní škola z Uherského Hradiště, která je fakultní školou přírodovědecké fakulty. Oslava se uskutečnila na Studentském náměstí na prostranství před uherskohradišťskou školou. S programem Hravá matematika se do programu oslav zapojila i přírodovědecká fakulta.

„Na našem stanovišti si mohly děti osvěžit svou geometrickou představivost a vnímavost. Procvičily si mozek pomocí různých hlavolamů, logických hádanek a rébusů, které napomáhají k rozvoji logického myšlení," uvedl Josef Molnár z katedry algebry a geometrie, který se společně s animátorkou Persefoni Urbánkovou z Pevnosti poznání slavností zúčastnili. Oslavy podle profesora Molnára probíhaly v příjemné atmosféře, děti byly velmi kreativní a s elánem se zapojily do všech aktivit, které pro ně přírodovědecká fakulta nachystala.

Academic school, někdejší Čtyřlístek, u jehož zrodu stála Věra Olšáková má své sídlo v Uherském Hradišti. V současné době školu navštěvuje až 250 dětí. Další mateřské školy a jedna základní škola postupně vznikly v Kunovicích a ve Zlíně.