Stanovisko ZO VOS PřF UP k udáním zaslaným Základní organizací VOS CATRIN ministrovi školství, mládeže a tělovýchovy a rektorovi UP v Olomouci

Čtvrtek 10. březen 2022, 21:54

ZO Vysokoškolského odborového svazu na PřF UP se distancuje od jakýchkoliv aktivit ZO VOS CATRIN přesahujících obhajobu kolektivních sociálních zájmů zaměstnanců vysokoškolského ústavu. ZO VOS na PřF se ve své činnosti důsledně vyhýbá jakýmkoliv osobním útokům a zpochybňování odborné či morální integrity našich partnerů v jednání, mrzí nás proto, že ZO VOS CATRIN podobné útoky proti vybraným zaměstnancům naší fakulty dlouhodobě fakticky organizuje. Tyto útoky, které se navíc v minulosti opakovaně ukázaly jako nepodložené nebo založené na účelově desinterpretovaných argumentech, zpochybňují poslání odborů a zbytečně dále komplikují už tak napjaté vztahy mezi fakultou a ústavem. Proto bychom považovali za projev vstřícnosti a snahy o uvolnění, kdyby ZO VOS CATRIN zejména svoji poslední aktivitu přehodnotila a seriózně zvážila eventuální zpětvzetí podání k rukám ministra školství ze dne 7. ledna 2022.

Stanovisko bylo zasláno předsedovi ZO VOS CATRIN 31. ledna 2022. Přes opakované výzvy jsme ani po pěti týdnech čekání neobdrželi na naši výzvu žádnou odpověď. Podrobnější komentář předsedy ZO VOS PřF UP k celé záležitosti je umístěn na interní diskusní platformě UP Reflexe (příspěvek Naše malá denunciační aféra).