Tři staronoví vedoucí kateder získali jmenovací dekrety

Jmenovací dekret převzal i vedoucí katedry biofyziky Petr Ilík.
Foto: Martina Šaradínová
Úterý 4. duben 2017, 15:02 – Text: Martina Šaradínová

Jmenovací dekrety si dnes na začátku jednání kolegia děkana převzali staronoví vedoucí tří kateder, kteří úspěšně prošli výběrovým řízením a splnili všechny náležitosti – profesoři Ondřej Bábek, Zdeněk Dvořák a Petr Ilík. Vedení fakulty poblahopřálo i třem oslavencům.

V čele katedry geologie zůstane Ondřej Bábek, který ji vede od roku 2010. „Jelikož se nyní katedra nachází v období finančního útlumu, je mým hlavním úkolem ji finančně stabilizovat. Je potřeba ještě zlepšit náš vědecký výkon a především přilákat více studentů. Chci se zasadit také o rozvoj doktorského studia,“ uvedl Bábek.

Bohaté zkušenosti má s vedením katedry buněčné biologie a genetiky Zdeněk Dvořák, který je i proděkanem fakulty. „Katedru vedu od roku 2008. Pro nadcházející období bude mým hlavním cílem udržet současnou úroveň pracoviště, čelit úspěšně všem výzvám v oblasti vzdělávání i vědy a řadit se mezi nejlepší katedry. Možná to tak nevypadá, ale jsme malá katedra. Přesto dokážeme být silní,“ řekl.

Udržet současnou úroveň je jednou z priorit i pro vedoucího katedry biofyziky Petra Ilíka. „Není to úkol nijak snadný. Jsme katedra, která získává peníze především z vědeckého výzkumu, tuto oblast proto hodlám rozvíjet i nadále. Pokud jde o výuku, dál plánuji vedení dvou oborů – Biofyziky a Molekulární biofyziky,“ prozradil Ilík.

Děkan Ivo Frébort popřál všem vedoucím kateder hodně úspěchů v jejich nelehkých pozicích. „Když budete mít problémy, jsme připraveni vám s jejich řešením pomoci,“ přislíbil.

Vedení fakulty dnes rovněž poblahopřálo k životnímu jubileu profesoru Jiřímu Rachůnkovi z katedry algebry a geometrie, který slaví 70. narozeniny. Kulatiny letos má i Milan Veselý z katedry zoologie. Narozeninové přání dostal také Michal Otyepka z katedry fyzikální chemie.