UP od pondělí 5. října prozatím pokračuje v kontaktní výuce

Pondělí 5. říjen 2020, 10:03

Vzhledem k množícím se dotazům (vyplývajících mimo jiné z toho, že Olomoucký kraj byl na stránkách Ministerstva zdravotnictví zařazen hlavní hygieničkou mezi tzv. oranžové regiony) bychom rádi zopakovali, že UP s dnešním dnem (5. 10.) prozatím nezavírá a nepřechází plošně na distanční formu výuky.

Pokračujeme tedy v dosavadních parametrech kontaktní výuky (nově jen s omezením výuky zpěvu a sportovních činností) tak, jak to uvádí aktuálně platné nařízení Krajské hygienické stanice Olomouckého kraje, které naleznete jak na stránce www.upol.cz/covid-19, tak na stránkách Ministerstva zdravotnictví u tzv. semaforu.

Aktualizovaný pokyn od olomoucké KHS, který by uzavření UP nařídil, prozatím stále nepřišel, vedení UP je nicméně s krajskými hygieniky v opakovaném každodenním kontaktu. Několikrát během dne probíhají diskuze, telefonáty, vyhodnocování rizik a situace. Je možné, že v nejbližších dnech dojde k aktualizaci či zpřísnění opatření vydaných krajskou hygienickou stanicí. Jakmile se tak stane, budeme vás o tom obratem informovat.

Buďte prosím trpěliví a důslední v dodržování hygienických opatření. Společně to zvládneme.

Zpět