Vědecká rada PřF UP v Olomouci projednávala návrhy členů VPRO

Foto: Martina Karásková
Pátek 20. duben 2018, 14:39 – Text: Šárka Chovancová

Vědecká rada Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci na svém zasedání ve středu 18. dubna 2018 odsouhlasila osm mimořádných školitelů v doktorském studijním programu. Zároveň schválila návrhy jmenovat Mgr. Petra Marka, Ph.D. docentem pro obor Optika a optoelektronika a RNDr. Ivana H. Tufa, Ph.D. docentem pro obor Ekologie. Vědecká rada pověřila děkana fakulty podat návrh na jmenování podle zákona č. 111/1998 Sb. o vysokokých školách k rukám rektora Univerzity Palackého v Olomouci Jaroslava Millera.

Vědecká rada také projednala návrhy na nové členy Vědecko-pedagogické rady oborů Chemie, Fyzika, Matematika a informatika, Biologie a ekologie a Vědy o zemi. Na základě projednaného návrhu děkan přírodovědecké fakulty Martin Kubala jmenuje členy Vědecko-pedagogické rady v nejbližší době. Zbývající členy jmenuje na podzim 2018 po plánované úpravě statutu fakulty, která umožní dojmenovat některé akademické pracovníky vedené na našich výzkumných centrech jako další členy tohoto poradního orgánu.