Zaměstnanci a studenti přispěli olomouckému Klokánku částkou 67.657 korun

Foto: Ota Blahoušek
Úterý 19. prosinec 2023, 15:04 – Text: Šárka Chovancová

Rekordních 67.657  korun se podařilo vybrat v rámci letošní vánoční sbírky Příroda dětem z Klokánku, kterou tradičně pořádá přírodovědecká fakulta pod záštitou děkana Martina Kubaly. Do sbírky přispěli zaměstnanci i studenti a za takto vybrané peníze Fond ohrožených dětí pořídí vánoční dárky a pomůcky pro volnočasové aktivity pro děti z olomouckého Klokánku.

„Štědrost a podpora pro děti z Klokánku je v letošním roce nepřekonatelná. Chci vám všem upřímně poděkovat za vaši laskavost, kterou jste projevili svými finančními příspěvky. Vaše podpora vytvořila možnost splnit dětem jejich vánoční přání a přinést do jejich životů radost. Děti také obdržely 50 volných vstupenek do Pevnosti poznání na rok 2024. Vaše ochota pomáhat v tak náročných časech jsou nesmírně cenné. Všem velmi děkuji, že jste se stali součástí této krásné tradice a že jste přispěli k vytvoření nezapomenutelných Vánoc pro děti z Klokánku i v roce 2023,“ poděkovala koordinátora sbírky Martina Oulehlová. „Přeji všem krásné a radostné Vánoce a pevné zdraví a mnoho dobrého do nového roku.“

Symbolický šek předal v úterý odpoledne děkan fakulty Martin Kubala společně s koordinátorkou sbírky Martinou Oulehlovou z katedry botaniky vedoucí olomouckého Klokánku Šárce Kupčákové. V současné době se v olomouckém zařízení nachází třináct dětí.

Jsem upřímně ráda, že mohu označit tuto sbírku za tradiční. Ráda bych poděkovala Martině Oulehlové za skvělou organizaci a panu děkanovi Martinu Kubalovi za ochotu poskytnout sbírce záštitu. Finanční prostředky využijeme ve prospěch dětí. Použijeme je na dokoupení vánočních dárků, pořízení volnočasových pomůcek a různých materiálních potřeb, které jsou také nezbytné. Děkuji dárcům, kteří se podíleli finančním příspěvkem. Přeji všem klidné vánoční svátky a šťastný vstup do nového roku," doplnila Šárka Kupčáková.

Klokánek je projekt Fondu ohrožených dětí, jehož cílem je nabídnout dětem přechodnou rodinnou péči na dobu, dokud se nemohou vrátit zpět do své rodiny, nebo dokud není situace vyřešená.