Desítky oborů na Univerzitě Palackého stále přijímají přihlášky

Foto: Žurnál UP
Čtvrtek 8. duben 2021, 8:00 – Text: Tomáš Krejčiřík

I když byl termín podání přihlášek na velkou část studijních programů Univerzity Palackého 15. března, stále se lze na některé další obory v následujících dnech či týdnech přihlašovat. V nabídce jsou jak bakalářské, tak navazující magisterské i magisterské programy. Na všech osmi fakultách se dá hlásit také na více než 250 doktorských programů a na vybrané obory vyučované v cizích jazycích.

Zájemci si mohou podat přihlášku například na zcela nový program Management vědy na filozofické fakultě, a to do 15. dubna, nebo na některý z devíti oborů cyrilometodějské teologické fakulty, jež jsou pro přihlášky otevřené do 30. dubna. Přírodovědecká fakulta spustí od 15. dubna do 15. července druhé kolo přijímacího řízení, informace najdete v nejbližších dnech na webu fakulty.

Na doktorské studium je možnost přihlásit se v závislosti na fakultě do konce dubna či během května. Na filozofické a přírodovědecké fakultě je termín 30. dubna, na lékařské fakultě 12. nebo 14. května, na fakultě pedagogické, právnické, teologické a fakultách tělesné kultury a zdravotnických věd pak 31. května. Mezi novinky v doktorských programech patří například Bioinformatika a výpočetní biologie a Imunonofarmakoterapie vyučované na lékařské fakultě. „Na přírodovědecké fakultě připravujeme v aktuálním přijímacím řízení otevřít k přihlášení ještě nový doktorský program Environmentální a rozvojová studia,“ uvedl Jiří Mazal, vedoucí studijního oddělení přírodovědecké fakulty.

Kompletní přehled aktuální studijní nabídky je k dispozici v katalogu na webu UP, stačí si vybrat typ studia a zaškrtnout políčko „Pouze otevřené studijní programy“. Přihlášky se podávají elektronicky. Další informace o studiu na UP najdou zájemci na webové platformě Univerzitní město či v mobilní aplikaci Studuj na UP.

Přijímací zkoušky s ohledem na opatření

Termíny a formát přijímacích zkoušek se na jednotlivých fakultách UP liší a s ohledem na aktuální epidemickou situaci je možné, že se informace budou průběžně upřesňovat. Uchazeči budou informováni e-mailem nebo oznámením v systému e-přihlášky, mohou sledovat i speciální webový rozcestník. Co se maturit týká, na všech fakultách UP je požadováno úspěšné dokončení středoškolského vzdělání bez ohledu na to, z čeho uchazeč maturuje či jakou formu maturity získá.

Univerzita Palackého v Olomouci nabízí sedm stovek studijních programů, které na osmi fakultách studuje 23 tisíc studentů. K 15. březnu přijala více než 32 tisíc přihlášek ke studiu, což bylo nejvíce za posledních devět let.